Stojí za to Calero? Recenze MF Dnes

Spolehlivý, levný, prostorný - výborně se prodává Ford Fusion je českým hitem. Na konci osmileté kariéry přijíždí v “oplastované” verzi Calero.
Vyplatí se zvolit akční calero namísto normálně vybaveného verze Comfort, která už nabízí většinu důležité výbavy včetně klimatizace a stojí 249 990 korun? Porovnání je těžké, protože Ford nastavil ceník velmi zajímavě: s motorem 1,6 můžete pořídit pouze právě calero nebo collection s podobnou výbavou, ovšem bez polepů karoserie a doplňků. A rozdíl mezi comfortem  a calerem s motorem 1,4 je pouhých 20 tisíc korun (s 1,4  270 tisíc).
Navíc tak dostanete ochranné polepy po celém spodním obvodu karoserie, kryty nárazníků plus tónovaná zadní skla i 15palcová litá kola. Uvnitř pak kůží obšitou hlavici řadicí páky i volant (nastavitelný ve dvou směrech). Vylepšená jsou sedadla, to řidičovo se dá výškově nastavit, spolujezdce sklopit, takže tvoří stoleček.
Nechybí digitální klimatizace, rádio s CD přehrávačem, přední okna i zrcátka ovládaná elektricky, dálkový centrál či mlhovky, ale i specialitky jako úložný prostor pod sedadlem spolujezdce.

 

Zdroj: MF DNES