Michigenští na volyňské plovárně

Na šestý ročník tradičního setkání veteránů na volyňské plovárně dorazil i stařičký dvoumístný roadster Hupmobile typ 20, který se narodil před 102 lety v americkém Michiganu. S výkonem 14,5 kW a s dvourychlostní převodovkou se zpátečkou si troufl na 40 km/h a spotřeboval 12 litrů benzinu na 100 km. Dělal společnost jednomu z technicky nejvyspělejších vozů na dnešním trhu – Fordu FOCUS – a sebevědomému Fordu KUGA.

 

 

 

K prezentaci dealerství nám spolumajitel AUTO KN Volyně František Kůta řekl: „V Michiganu se narodil i zakladatel automobilky Henry Ford, jehož legendární Model T byl odborníky vyhodnocen jako automobil století. Říká se, že Henry Ford postavil Ameriku na kola. Svými praktickými, kvalitními a dostupnými automobily změnil životní styl lidí. Jsme rádi, že moderní automobily této značky jsou první volbou široké veřejnosti.“

 

 

Organizátoři akce ze strakonického Veteran Car Clubu chtěli na celé přehlídce zachovat rodinnou atmosféru. A to se na plovárně jako vystřižené z vančurovského Rozmarného léta skutečně podařilo. Zlatým hřebem hojně navštěvované akce byla spanilá jízda do Kašperských Hor a nedaleké Stříteže na gulášový festival. 

 

 

 

Text a foto: Auto KN Volyně