Kuga v akci pod Libínským sedlem

Kuga v akci pod Libínským sedlem

Na webových fórech nedají znalci motoristického sportu dopustit na trasu z Prachatic do Libínského sedla. Oceňují právě tento kus silnice alpského typu s ostře klopenými zatáčkami. Tady se odehrál první zářijovou sobotu dvojzávod Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu. Délka trati měří necelých pět kilometrů, ale výškový rozdíl činí 206 m a průměr stoupání 4,70 %.

Michigenští na volyňské plovárně

9045anotacni.jpg

Na šestý ročník tradičního setkání veteránů na volyňské plovárně dorazil i stařičký dvoumístný roadster Hupmobile typ 20, který se narodil před 102 lety v americkém Michiganu.

FORD FOCUS a nové technologie

Brake Light

Auto KN Volyně představuje - Aktivace varovných světel

Když systém aktivace varovných světel (Emergency Brake Light) zaznamená, že Focus prudce brzdí, zapne výstražné osvětlení ve formě blikajících směrových světel. Při detekci prudkého brzdění se bere v úvahu míra zpomalení v podélné ose, rychlost jízdy a aktivace systému ABS.

FORD FOCUS a nové technologie

blis 01.jpg

Auto KN Volyně představuje - Systém BLIS

Systém BLIS pro hlídání mrtvých úhlů (Blind Spot Information System – BLIS) upozorní řidiče na přítomnost jiného vozidla v takzvaném mrtvém úhlu některého z vnějších zpětných zrcátek. Oblast mrtvých úhlů pokrývají dva radarové senzory umístěné v rozích zadního nárazníku.

FORD FOCUS a nové technologie

IMG_anotace2.jpg

Auto KN Volyně představuje – Aktivní parkovací asistent

Jedná se o poloautomatický systém pro podélné parkování. Po aktivaci stisknutím příslušného tlačítka začnou senzory snímat řadu stojících vozidel (1) a hledat v ní dostatečně velké místo. Když vůz okolo volného místa projíždí, senzory měří jeho velikost a typ (2).

Důmyslné technologie

startovaci tlacitko anotacni.jpg

Nový Focus disponuje mnoha inteligentními systémy, technicky vyspělými motory a inovativními technologiemi, které společně pomáhají šetřit vaši peněženku i životní prostředí.

Přezouváme na počkání

PNEU Servis web 100.jpg

Otevření nového pneuservisu je dalším krokem Auto KN Volyně k rozšiřování přístupných a kvalitních služeb motoristům. Jsme potěšeni, že kromě prodeje nových osobních a užitkových automobilů Ford můžeme zákazníkům nabízet stále dokonalejší servis.

Šumavský bronz pro Fiestu

rallye sumava.jpg

Dívky skrývající zvědavé oči za tmavými brýlemi, pánové popíjející pivo nad šťavnatým steakem nebo párkovou klasikou, burácení motorů v kopcích malenické erzety, a to všechno v zálivce jarního slunce. Tak by se dala charakterizovat sobotní atmosféra na jedné z rychlostních zkoušek 45. ročníku Rallye Šumava z Malenic do Libotyně.

Do Malenic na Rallye Šumava

rallye-otviraci-100px.jpg
Hoříte pro závodní auta, fandíte vytuněným speciálům nebo si chcete užít adrenalin v jarní přírodě. Pak nesmíte chybět na tradiční Mogul Rallye Šumava Klatovy, která letos startuje po pětačtyřicáté. V sobotu 17. dubna 2010 se jede dopoledne a odpoledne rychlostní zkouška z Malenic do Libotyně.

Dárek k jarním prohlídkám – izotermická fólie

Gabina-izotermicka-folie-oteviraci.jpg

Zlatostříbrná fólie složená v kompaktním balíčku bude od roku 2011 součástí povinné výbavy motorových vozidel. A k čemu je to vlastně dobré? Při dopravní nehodě funguje jako tepelná přikrývka nebo ochrana před teplem.